Berlin Ekspres Kolektiv pres. MIKROBI.T / Chaotic Pieces / Ludwik Zamenhof @ Oczy, Poznań

Połączyć elektroniczne brzmienia z dźwiękami instrumentów, dodać tętniący rytm i porządnie wstrząsnąć. Pomiędzy wpleść głęboki bas i syntezatory, a cały ten energetyczny mix podać w jak najlepszej formie. Śpiew, perkusja i saksofon oraz różne odcienie elektroniki zabrzmią 27 lutego w poznańskim klubie Oczy – na scenie zaprezentują się MIKROBI.T, Chaotic Pieces oraz Ludwik Zamenhof.

Nowa inicjatywa Berlin Ekspres Kolektiv to dość odważny eksperyment – w jednym miejscu wystąpią reprezentujący różne style muzycy, ale myślą przewodnią będzie połączenie elektroniki z brzmieniem instrumentów. Niski bas zabrzmi tuż obok saksofonu, żywa perkusja dopełni hipnotyczny, analogowy rytm – dzięki temu będzie można na własnej skórze poczuć, jak barwnym gatunkiem jest muzyka elektroniczna. Dodatkowo impreza będzie miała festiwalowy charakter, więc wszyscy spragnieni pulsujących rytmów z pewnością poczują się na niej doskonale.

Trio MIKROBI.T mówi o swojej twórczości, że jest żywa i bliska, chłodna i organiczna zarazem, elektro-improwizowana. Zespół lubi zaskakiwać i serwować muzyczne niespodzianki; łączy fascynację brzmieniem Moderat i dźwiękami saksofonu. Pulsujące bity, dzikość instrumentów i żywe rytmy to jego cechy charakterystyczne; w 2014 roku ukazał się album Binary Beats, który promuje utwór XYZ Free Diving. Na żywo MIKROBI.T to 6 rąk, 37 klawiszy, sax baryton, moog, syntezatory, gitara i perkusja – sceniczne szaleństwa gwarantowane.

Chaotic Pieces wciąż eksperymentują, zmieniają i miksują. Efektem tych poszukiwań jest świeże i ciekawe brzmienie: zespół łączy trip hop, soul, downtempo, funk czy jazz, a wszystko to okrasza ciepłym wokalem. Poznański projekt występował na scenie przed samym Smolikiem, a niedawno ukazała się jego EP-ka, Interrupt Me. Chaotic Pieces słucha się dobrze i ze smakiem – hipnotyzują brzmieniem i czarują przestrzeń.

Ludwik Zamenhof, producent i dj z Krakowa, reprezentuje silnie elektroniczne brzmienia, ale nie boi się eksperymentów. Jego twórczość fascynuje od pierwszej sekundy do ostatniej – sampluje, niszczy i rekonstruuje, by stworzyć brzmienia jedyne w swoim rodzaju. Etniczne rytmy nie są mu obce i chętnie wplata je w utwory. W jego nagraniach można doszukać się takich gatunków jak minimal music, idm, break core, harsh noise czy tzw. glitch music. Inspiruje go muzyka folk: zarówno ta polska, jak i bułgarska czy syryjska, a sam gra na mandolinie w zespole Południca!, Bumtralala oraz w Kapeli Hanki Wójciak.

Na najlepsze elektroniczno-instrumentalne brzmienia zaprasza Berlin Ekspres Kolektiv. Impreza stratuje o godz. 21.00 w klubie Oczy, ul. Dominikańska 7a, wejściówki po 20 PLN.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s