Top 13: muzyka z reklam (cz. II)

<< CZĘŚĆ PIERWSZA

#8. David Guetta vs The Egg & Citroën, Love Don’t Let Me Go

Inna reklama samochodu to spot Citroëna – tu obecny jest utwór Love Don’t Let Me Go Davida Guetty oraz The Egg. Ten energetyczny, EDM-owy kawałek podkręca „transformersowy” klimat reklamy; uzupełnia go również slogan Alive with technology. Zapewne nieprzypadkowo w reklamie francuskiego auta wykorzystano utwór francuskiego muzyka – w każdym razie efekt jest bardzo dobry, i przyznaję to nie będąc zbytnią entuzjastką Citroënów.

#9. Beyoncé, Britney Spears, Pink & Pepsi, We Will Rock You

Dla marki Pepsi trzy księżniczki popu, Beyoncé Knowles, Britney Spears i Pink, wystąpiły w rolach rzymskich gladiatorek i zaśpiewały We Will Rock You Queen. Dla jednych być może profanacja oryginału (plus występujący w epizodycznej rólce Enrique Iglesias), ale ostatecznie wyszedł z tego całkiem fajny obrazek. W każdym razie bardzo rozpoznawalny i popularny, bo wiele osób zapamiętało tę reklamę. 

#10. Beyoncé & Pepsi, Grown Woman

Jak już jesteśmy przy reklamach Pepsi: 2013 roku marka podpisała kontrakt z największą diwą show-buisnessu. Owocem tej współpracy jest spot Mirrors – ćwicząca przed lustrami Beyoncé nie jest do końca zadowolona z efektów. W pewnym momencie sięga po puszkę, a w lustrze widzi… siebie w wielu wcieleniach. Wspomnienia przywołują Miss bootylicious z czasów Destiny’s Child, początek kariery solowej w Crazy In Love oraz błyszcząca rękawiczka z Single Ladies (Put A Ring On It). Reklama bardzo w stylu zarówno Beyoncé, jak i Pepsi, a kawałek Grown Woman pasuje tu idealnie.

#11. The Kinks & Coca Cola, Lola

Warto również zajrzeć do tego, co robi konkurencja: spot Coca Coli z 2007 roku to pomysł genialny w swej prostocie. Łatwo zapadająca w pamięć piosenka The Kinks Lola to gra słów z nazwą produktu, a dopełnieniem jest sympatyczna, nieco zwariowana reklama. I znów zabawa z różnymi wykonaniami melodii: Coca Cola to w końcu napój dla każdego; każdy może więc wyśpiewać swoją własną Lolę. Marka od lat wierna jest swojej tożsamości i komunikuje radością – i choć ja za tym napojem nie przepadam, spot uważam za bardzo dobry i pozytywnie zakręcony.

#12. Lady Gaga feat. Tony Bennett & H&M, It Don’t Mean A Thing (If It Ain’t Got That Swing)

W tym zestawieniu po raz kolejny pojawia się Lady Gaga – w 2014 roku artystka nagrała przebojową płytę Cheek To Cheek, na której wykonała jazzowe przeboje z Tonym Bennettem. Ich piosenka It Don’t Mean A Thing (If It Ain’t Got That Swing) została wykorzystana w zimowej kampanii marki H&M, a towarzyszył jej pogodny, świąteczny spot. Plusem tej reklamy jest jej lekkość, a uroku dodaje jej właśnie ten kawałek. Wiele brokatu, cekinów i szampańskiej zabawy, a Gaga w odschoolowym afro wygląda naprawdę dobrze!

#13. Selah Sue & Kinder Bueno, This World

Wenecja, półmrok, aura tajemnicy, a na koniec słodki pocałunek od przystojnego wampira. Choć czekolada nie należy do moich ulubionych smaków (a prawdę mówiąc: nie należy do nich w ogóle…), reklama Kinder Bueno zwróciła moją uwagę. Przyciągnęły mnie nie łakocie (ani nie wampiry), lecz właśnie muzyka: This World Selah Sue to kawałek szalenie zmysłowy i doskonale pasujący do klimatu spotu. Dzięki tej reklamie piosenka ta stała się niezwykle popularna i często można usłyszeć ją w radiu.

Znacie jeszcze jakieś interesujące kawałki wykorzystane w reklamach? Zdarza się wam oszaleć na punkcie usłyszanej w reklamie piosenki? Dzielcie się, podsyłajcie: musiclikeair@gmail.com!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s