VII Konferencja Muzyczna Audioriver już 8 kwietnia!

Jedno z najciekawszych wydarzeń edukacyjno-muzycznych w naszym kraja powraca! Po Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu VII edycja Konferencji Muzycznej Audioriver zawita do Łodzi – już 8 kwietnia na terenie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbędą się wykłady, prelekcje oraz panele dyskusyjne. Wszyscy marzący o pracy w branży muzycznej będą mogli poznać jej tajniki, zaś nocą – tańczyć bez końca podczas afterparty. Na Konferencję koniecznie wybierzcie się i wy!

Podczas zeszłorocznej, trójmiejskiej edycji uczestnicy mieli okazję zapoznać się nieco lepiej z przemysłem muzycznym. Czy rzeczywiście jest on branżą blasku fleszy i wielkich sukcesów? Ile godzin dziennie pracują właściciele klubów i czym różni się angaż w tzw. major label od tego w niezależnej? Z faktami i mitami rozprawiali się aktywnie działający na rynku muzycznym promotorzy, menedżerowie oraz pracownicy pracownicy agencji koncertowych czy bookingowych.

O ile poprzednio prelekcje skierowane były głównie do osób, które od lat są aktywne w branży muzycznej, tak w tym roku Audioriver stawia na świeżą krew. Kolejna Konferencja nie zapomina o profesjonalistach, ale i otwiera się na nieco młodszą grupę odbiorców. Tym razem prelekcje i panele dyskusyjne odbędą się na terenie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego – młodzi, zdolni i kreatywni będą mieli szansę zdobyć cenną wiedzę i zapoznać się z tym, jak naprawdę wygląda codzienna praca w tej branży.

Na jakich zagadnieniach skupi się VII Konferencja Muzyczna Audioriver? W tym roku będzie można usłyszeć wiele o rzeczywistości pracy promotorów – jak naprawdę wygląda organizacja koncertów, wydarzeń klubowych, festiwali czy showcase’ów? Jakie cechy trzeba posiadać, by móc pracować w agencji koncertowej i czym należy się kierować podczas dobierania bookingu artystów? Podczas panelu dyskusyjnego prelegenci rozprawią się z mitami dotyczącymi emigracji rodzimych muzyków poza granice kraju – czy rzeczywiście wszędzie poza Polską jest dobrze, jak się wydaje? Czy stereotypy na temat działalności np. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech są prawdziwe i czy może jednak warto zostać nad Wisłą? Trzecim bardzo istotnym punktem Konferencji będzie kwestia komunikacji: jak pisać do klubów, wytwórni czy organizatorów imprez, by maile brzmiały profesjonalnie i fachowo? Jakie są najczęstsze błędy, które popełnia się w takich sytuacjach i jak ich uniknąć?

Tak jak w poprzednich latach, Konferencja Audioriver nie może odbyć się bez dwóch ważnych wydarzeń: rozstrzygnięcia plebiscytu Munoludy oraz afterparty! Po całym dniu dyskusji i obrad przyjdzie też pora na mniej formalne rozmowy i tańce do wczesnych godzin porannych – w tym roku impreza odbędzie się w Klubie OHM na ul. Drewnowskiej 58D, na terenie słynnej Manufaktury. I zdecydowanie polecam wybrać się na ten after, bo gwiazdą wieczoru będzie sam Patrice Bäumel – reprezentant wytwórni Kompakt jest obietnicą bardzo dobrej selekcji i tanecznego rytmu! Oprócz niego za dj-ką staną również Vonda7, Leon oraz Simon Mattson.

VII Konferencja Muzyczna Audioriver odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na Facebooku, zaś bilety na afterparty do kupienia tutaj. Do zobaczenia w Łodzi!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s